program autoři rozhovory aktuality místo konání sponzoři historie festivalu a předchozí ročníky,
včetně archivu webů předchozích ročníků živé přenosy kontaktní informace
Switch to english language
version of this site

Aktuality  Seznam publikací Festivalu spisovatelů Praha
Zpět na předchozí stránku Tisknout článek na tiskárně
Festival spisovatelů Praha 1997
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 7. ročníku, obsahuje medailony a ukázky z děl těchto autorů: E.L.Doctorow, Viola Fisherová, Nuala Ní Dhomhnail, Martin Vopěnka, Manuel Gusmao, Paulo Teixeira, António Franco Alexandre, Gastao Cruz, André du Bouchet, Roland Jooris, Vladimír Křivánek, Guiseppe Conte, Robert Menasse, Aharon Appelfeld, Zinovy Zinik, Jana Štroblová, Raoul Schrott, Janice Galoway, Igor Pomerantsev, Elena Stefoi, Dimitris Nollas, Jiří Stránský, Julian Barnes, Michael March, Hanna Krall, John Calder a John Minihan.
Editor: Michael March
© Prague Writers´ Festival Foundation
Cover: André Kaufman
ISBN 80-901 800-7-8
35 s.

Festival spisovatelů Praha 1998
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 8.ročníku, obsahuje medailony a ukázky z děl těchto autorů: Stanislav Tůma, Ivan Kuťák, Lawrence Ferlinghetti, Michael March, Antigone Kefalá, Josef Topol, Brian Patten, Isabel Fonseca, Martin Amis, Per Olov Enquist, Zezo Ribeiro, Márcio Souza, Germano Almeida, Mia Couto, Pedro Tamen, Tahar Ben Jelloun, Miroslav Holub, Anna Mitgusch, Peter Rosei, Robert Menasse, Elizabeth Reichart, Hazel Rosenstrauch, Peter Heumer, Lilian Faschinger, Ludvík Vaculík, Claudio Magris, Rhea Galanaki, Daniela Fisherová, Viera Prokešová, Míla Haugová, Robert Creeley, Dante Marianacci, John Banville, Adrzej Szczypiorski, Ryszard Krynicki, György Petri.

Editor: Michael March
© Prague Writers´ Festival Foundation
Cover: André

Festival spisovatelů Praha 1999
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 9. ročníku, obsahuje medailony a ukázky z děl těchto autorů:
Sture Allén, Ingram Karlsson, Eva Runefelt, Niklas Randstrőm, Katarina Frostenson, Per Olov Enquist, Antonia Fraser, Harold Pinter, Herta Műller, Eva Demski, Ingo Schulze, W.G.Sebald, Erich Hackl, Ishmael Reed, Miklós Harazsti, György Konrád, Zsuzsa Rakovszky, Lajos Parti Nagy, Ferenc Kovács András, Péter Esterházy, Anne Michaels, Sławomir Mrożek, Isobelle Carmody, Brian Castro, Janette Turner Hospital, Frank Moorhouse, Spiros Vergos, Michal Viewegh, Guiliana Morandini, Dacia Maraini, Roberto Calasso, Rui Zink, D.M.Thomas.
Editor: Michael March a Vlasta Brtníková
© Prague Writer´s Festival
Cover: Olbram Zoubek
ISBN 80-86173-04-6
119 s.

Festival spisovatelů Praha 2000
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 10. ročníku, obsahuje medaiolony a ukázky z děl těchto autorů: Jan Kasl, Alan Rusbridger, Hugo Young, Jonathan Freedland, Polly Toynbee, Gary Younge, John Vidal, William Styron, Susan Sontag, Robert Stone, Amanda Michalopoulou, Katerina Anghelaki-Rooke, Demosthenes Kourtovik, Menis Koumandareas, Aharon Appelfeld, Michal Ajvaz, Petr Borkovec, Odillo Stradický, Josef Škvorecký, Bei Dao, Anne Michaels, Gérard Leblanc, Antonine Maillet, Margaret Atwood, John Calder, Ian McEwan, Biyi Bandele, Michael March.
Editor: Zuzana Mayerová
© Festival spisovatelů Praha
Cover: Josef Šíma, Jaroslav Seifert
ISBN 80-86173-06-2
60 s.


Festival spisovatelů Praha 2001
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 11. ročníku, obsahuje medailony a ukázky z děl těchto autorů: Primo Levi, Corin Curschellas, Christian Rösli, Arthur Miller, Gore Vidal, Gary Younge, Jan Kasl, Jan Kavan, Michael March, Peter Stephan Jungk, Robert Menasse, Salman Rushdie, Ida Fink, Zeruya Shalev, Natan Zach, Arnošt Lustig, Vassilis Vassilikos, Adolf Muschg, Zoë Jenny, Daniel de Roulet, Erica Pedretti, Timoty O´Grady, Patrick McCabe, Dermont Healy, Vladimír Páral, Václav Boštík.
Editor: Zuzana Mayerová
© Nadační fond Festival spisovatelů Praha
Cover: Václav Boštík
ISBN 80-86173-08-9
59s.

Festival spisovatelů Praha 2002
Katalog Festivalu spisovatelů vydaný k 12. ročníku, obsahuje medailony a ukázky z děl těchto autorů: Jean Genet, Lara Bruhl, Gary Younge, Ko Un, Duo Duo, William T.Vollmann, Allain Robbe-Grillet, Arundhati Roy, John Calder, Elmore Leonard, Homero Aridjis, Christopher Logue, Václav Jamek, Jiří Gruša, Ersi Sotiropoulos, Albert Dichy, Daniela Hodrová, Jim Naughton, Michael March, Ludvík Vaculík.
Editor: Zuzana Mayerová
© Nadační fond Festival spisovatelů Praha
Cover: Henri Cartier- Bresson
ISBN 80-238-8454-9
93 s.EDICE SVĚTOVÍ BÁSNÍCI V PRAZE

Spiros Vergos
Kořeny v čase (Roots in Time)
Básnická sbírka Spirose Vergose Kořeny v čase je významným příspěvkem k překladům moderní řecké poezie do češtiny a angličtiny. Je dalším svazkem vydaným v edici Světoví básníci v Praze, která se snaží zmapovat síť vztahů a souvstažností mezi básníky ze všech koutů světa a českou metropolí a která současně zachycuje polistopadovou historii města, jež se znovu stalo světovým literárním centrem. I Spiros Vergos patří ke generaci řeckých básníků, jejichž tvorbu nesmazatelně ovlivnil historický vývoj jejich země.
Vydal Festival spisovatelů Praha ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové, Praha 1999
Překlad: Alexandra Büchler a Claudine Tourniaire
Redaktor: Ivo Šmoldas
ISBN 80-86173-03-8
117 s.Guiseppe Conte
Modlitba k Lárům -zpěv- (Ai Lari -carme-)
Zpěv Motlitba k Lárům ze sbírky Zpěvy Východu a Západu, začal italský básník Guiseppe Conta psát v roce 1994 po návratu z Florencie, inspirován zážitkem, kdy symbolicky obsadil spolu s ostatními literáty chrám Santa Croce a recitoval u hrobky Uga Foscola. Sbírka byla vydána u příležitosti vystoupení italského básníka na Festivalu spisovatelů Praha v roce 1997.
Vydala Nadace Festival spisovatelů Praha ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové
Překlad: Zdeněk Frýbort
Redaktor: Vladimír Janovic
ISBN 80-86173-00-3
55 s.

Dante Marianacci
Odysseovy návraty (I ritorni di Odysseus)
Poezie italského básníka, který žije v Praze, vytváří příběhy lidského jazyka. Neustálá konfrontace niterného a vnějšího, vlastního a cizího, realizovaného a promarněného u něj vede k výraznému zcitlivění jazyka ve všech jeho vrstvách. Básnický obraz se tu stává výsledkem dlouhého poměřování a zvažování, jako u Karla Tomana, kterého nám může Marianacci připomínat. Nepodléhá vábení avantgardních extrémistů, odolává i pokušení symbolistních sumarizací a dosahuje své vlastní, osobité harmonie všech komponentů: "Tak veliká byla touha, že sen se vyrovnal skutečnosti."
Vydala Nadace Festival spisovatelů Praha a Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové
Překlad: Zdeněk Frýbort
Redaktor:
ISBN 80-86173-02-X
55 s.

Michael March
Mizení
Básník Michael March vybral a uspořádal do celistvé sbírky, kterou příznačně nazval Mizení, filozofické sentence, které vznikaly v průběhu několika let. Tuto sbírku doplňuje poezie v próze Gilgamešova smrt. Knihu veršů uspořádala Zuzana Mayerová a graficky doplnil svými reliéfy sochař Olbram Zoubek.
Vydal Kant
Překlad: Hana Žantovská
Redaktor: Zuzana Mayerová
ISBN 80-86217-25-6
66 s.

Robert Menasse
Blažená léta, křehký svět
Když Leo Singer potkává roku 1965 na sklonku svých studií ve Vídni mladší kolegyni Judit Katzovou, rázem se se s ní sbližuje a zjistí, jak moc mají společného. Menasse vtáhne čtenáře aby s nimi procházel kavárnami a domy nejprotikladnějšího typu i tajemství. Svět filozofie a umění je v příběhu konfrontován se světem obchodu a tvrdé životní praxe. Román evokuje atmosféru nejrůznějších prostředí od přísné kožené domácnosti v poklidné čtvrti Vídně a přes pestrý ruch turistických Benátek až po fascinující dům úspěšného brazilského finančníka a spekulační džungli jihoamerického velkoměsta. Znalost povah a míst se v knize pojí s vypravěčským nadhledem a ironií. Vyprávění osciluje na hraně mezi bezděčnou komikou a tragickými okamžiky, při nichž mrazí.
Vydala Nadace Festival spisovatelů Praha ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové
Překlad: Eva Žlebková
Redaktor:
ISBN 80-901800-6-X
252 s.

Antologie portugalských básníků
Portugalští básníci v Praze
Antologie portugalských básníků zahrnuje tyto autory: Eugénio de Andrade, Ana Hatherly, Pedro Tamen, Gastao Cruz, António Franco Alexandre, Manuel Gusmao, Nuno Júdice, Fernando Pinto do Amaral a Paulo Teixeira. Představuje výbor z díla portugalských básníků, kteří prošli Prahou v rozmezí více než deseti let, a nerozlišuje je podle generací či stylu. Je naopak jakýmsi mostem, který se snaží zmenšit těch zhruba 3.000 km, jež dělí Lisabon od Prahy, jež dělí dva národy, které se ve svých dějinách setkávaly s tolika potížemi při úsilí o dorozumění. A protože poezie je lehčí větru, není jiné cesty, jak tuto vzdálenost překonat než právě touto knihou.
Vydal Festival spisovatelů Praha ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové
Překlad: Pavla Lidmilová, Vlasta Brtníková, Josef Hiršal
Redaktor:
ISBN 80-901800-9-4
166 s.

Antologie švédských básníků v Praze
Ostrými paprsky
Tato antologie z tvorby šesti současných švédských básníků, která vznikla ku příležitosti Švédského dne na devátém ročníku Festivalu spisovatelů Praha, je současně pokusem vyplnit mezeru v české překladové literatuře. Ta švédskou literaturu dost opomíjí, i když první vlaštovky se objevily už před více než sto lety, kdy se o skandinávskou poezii začali zajímat básníci, například Jaroslav Vrchlický, a švédské básníky překládal i Josef Václav Sládek. Šestice vybraných autorů netvoří žádnou skupinu ani školu, nicméně všichni navazují na modernismus, směřují k existenciálním otázkám a vyjadřují se intenzívním, zhuštěným a mnohoznačným jazykem.
Vydal Festival spisovatelů Praha ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové
Překlad: Dagmar Hartlová, Milan Richter
Redaktor:
ISBN 80-86173-05-4
69 s.

Antologie současných řeckých povídek
Černé olivy
Antologie Černé olivy přináší českým čtenářům to nejlepší z nejnovější povídkové tvorby řeckých prozaiků, kteří vstoupili do literatury v posledních třech desetiletích dvacátého století. Chce tak navázat na přerušenou tradici, díky níž se česká čtenářská obec prostřednictvím překladů systematicky seznamovala se stěžejními díly moderní řecké literatury.
Vydal Festival spisovatelů ve spolupráci s Nakladatelstvím Vlasty Brtníkové za laskavého přispění Ministerstva kultury Helénské republiky a Tiskového oddělení Řeckého velvyslanectví v Praze
Překlad: Alexandra Büchler
Redaktor: Ivo Šmoldas
ISBN 80-161-73-07-0
231 s.

CD k Festivalu spisovatelů

 1. Ludvík Vaculík & Michael March - "Goddess of Love"
 2. Harold Pinter Live at the prague writers´ festival 1999
 3. Harold Pinter Live at the prague writers´ festival 1999
 4. Susan Sontag at the prague writers´ festival 2000
 5. W.G.Sebald at the prague writers´ festival 1999
 6. Toronto - Montréal at the PWF 2000
 7. W.Styron, S.Sontag, R.Stone /one/ PWF 2000
 8. W.Styron, S.Sontag, R.Stone /two/ PWF 2000
 9. William Styron at the prague writers´ festival 2000
 10. Robert Stone at prague writers´ festival 2000
 11. Ishmael Reed at the prague writers´ festival 1999
 12. Antonia Fraser at the prague writers´ festival 1999
 13. Spiros Vergos Live at the prague writers´ festival 1999


Dokumentární film o Festivalu spisovatelů Praha 2002

Dokumentární film z Festivalu spisovatelů Praha 2002. Rozhovory s hosty festivalu, zajímavé okamžiky z festivalových večerů, dokonalé momenty moderátorů večerních festivalových představení, záznam a průběh festivalových večerů a další informace z konání ročníku 2002.

Poslední aktualizace této stránky byla provedena 6.3.2003 v 22:43


Hlavní sponzoři:

Informační obsah: © 1998-2003 Festival spisovatelů Praha, Křemencova 7, 110 00 Praha 1, march@pwf.pragonet.cz
WebSite © 2001-2003 CP Online, a.s.